815-561-8255 Request Line

Upcoming Events

Friday, Nov 17, 6:30 PM
Sunday, Nov 19, 11:30 AM
Sunday, Nov 19, 3:00 PM
Sunday, Nov 19, 6:30 PM
Monday, Nov 20, 6:45 PM

Social Media

Find us on Facebook Follow us on Twitter






Byron qualifies for the Semi-Finals, seasons ends for Rochelle

Saturday

Class 4A Playoffs (Quarterfinals) (At Morris)

Morris        14 (10-2)
Rochelle       9 (8-4)
**Final game for Head Coach Kevin Crandall at RTHS
        **24 years and a record of (160-96)
**Morris: Led 7-3 at Half Time and after 3 quarters
        **Mitchell Mayberry: Threw 2 touchdown passses to Tyler Spiezo (11 and 15       yards)
**Ehren Metzger (Rochelle): 21 carrries for 127 yards and 1 TD
**Eddie Villalobos (Rochelle): 41 yard field goal

 (Quarterfinal Games)

 

Class 4A: Morris 14 Rochelle 9
Chicago Raby 38 Dixon 13

Class 3A: Byron 13 (12-0)     Williamsville 0 (11-1)
                 **Ricky Messling (Byron): 40 carries for 145 yards and 2 Touchdowns
                 **Nolan Bielskis (Byron): 20 carries for 154 yards
                 **Byron defense forced 4 turnovers (3 interceptions and a fumble)
              Immaculate Conception 46 (11-1)         Wilmington 21

Class 1A: Forreston           42 (11-1)        Princeville           0
              Lena-Winslow      67 (12-0)        Freeport Aquin 28

Class 2A: Sterling Newman 40 (12-) Orion 14

Class 5A: Sterling 22 (12-0)         Marian Central 10
                                                (Woodstock)

Class 6A: Hoffman Estates 35      Belvidere North 10

High School Football Semi-Final Games

Class 1A: Forreston (11-1) at Lena-Winslow (12-0)    Saturday at 2pm
              Tuscola (12-0) at Athens (10-2)

Class 2A: Sterling Newman (12-0) at Gibson City (12-0)
              Maroa-Forsyth (11-1) at Shelbyville (10-2)

Class 3A: Immaculate Conception (11-1) at Byron (12-0)   Saturday at 2pm
                  **Pre-Game Show at 1:30pm on The Coyote and 1023thecoyote.com
              Anna Jonesboro (12-0) at Pleasant Plains (9-3)

Class 4A: Morris (10-2) at Chicago Raby (11-1)
              Highland (12-0) at Rochester (12-0)

Class 5A: Chicago Phillips (12-0) at Sterling (12-0)
              Dunlap (12-0) at Washington (10-2)

Class 6A: Prairie Ridge (12-0) at Hoffman Estates (10-2)
              Nazareth Academy (11-1) at Providence (8-4)

Class 7A: Batavia (11-1) at Benet Academy (9-3)
              Chicago Mt. Carmel (9-3) at Lake Zurich (12-0)

Class 8A: Maine South (11-1) at Lincoln-Way East (12-0)
              Loyola Academy (11-1) at Edwardsville (9-3)

Comments

Your Local Station For:

Copyright © 2017 WRHL. Good Time Oldies 1060am. All Rights Reserved.
Site by RiverBender.com