815-561-8255 Request Line

Upcoming Events

Thursday, Jan 18, 8:30 AM
Thursday, Jan 18, 6:45 PM
Friday, Jan 19, 6:45 PM
Sunday, Jan 21, 1:00 PM
Sunday, Jan 21, 5:15 PM

Social Media

Find us on Facebook Follow us on Twitter






High School Football Playoffs (Semi-Finals Date and Times) (Updated)

High School Football Semi-Final Games

Class 1A: Forreston (11-1) at Lena-Winslow (12-0) Saturday at 2pm
              Tuscola (12-0) at Athens (10-2) Saturday at 2pm

Class 2A: Sterling Newman (12-0) at Gibson City (12-0) Saturday at 2pm
              Maroa-Forsyth (11-1) at Shelbyville (10-2) Saturday at 1:30pm

Class 3A: Immaculate Conception (11-1) at Byron (12-0) Saturday at 2
                   **Pre-Game Show at 1:30pm on The Coyote & 1023thecoyote.com
              Anna Jonesboro (12-0) at Pleasant Plains (9-3) Saturday at 2pm

Class 4A: Morris (10-2) at Chicago Raby (11-1) Saturday at 4pm
              Highland (12-0) at Rochester (12-0) Saturday at 4:30pm

Class 5A: Chicago Phillips (12-0) at Sterling (12-0) Saturday at 2pm
               Dunlap (12-0) at Washington (10-2) Saturday at 3pm

Class 6A: Prairie Ridge (12-0) at Hoffman Estates (10-2) Saturday at 4pm
              Nazareth Academy (11-1) at Providence (8-4) Saturday at 2pm

Class 7A: Batavia (11-1) at Benet Academy (9-3) Saturday at 1pm
                    **Game is at Benedictine University in Lisle
              Chicago Mt. Carmel (9-3) at Lake Zurich (12-0) Saturday at 1pm

Class 8A: Maine South (11-1) at Lincoln-Way East (12-0) Saturday at 6pm
              Loyola Academy (11-1) at Edwardsville (9-3) Saturday at 2pm

 

Illinois Football Coaches Association All-State Teams

**Class 4A: Alex Harvey (Rochelle) Runningback/Linebacker
                  Brady Atchison (Stillman Valley) Fullback
                  Arthur Cox (Dixon) Runningback
                  Adam Jayko (Johnsburg) Quarterback
                 Nolan Feeny (Morris) Offensive Line

**Class 3A: Nolan Bielskis (Byron) Runningback and Free Safety

**Class 1A: AJ Christensen (Forreston) Runningback
                  Maverick McPeek (Dakota) Lineman
                  Ian Kuehl (Lena-Winslow) Lineman
                  Rahveon Valentine (Lena-Winslow) Runningback/ Def. Back
                  Zach Dyche (Ottawa Marquette) Fullback

**Class 2A: Easton Biachi (Sterling Newman) Runningback
                  Chase Graham (Sterling Newman) Linebacker

**Class 5A: Nyrel Sullivan (Sterling) Runningback
                  Josh Marczuk (Kaneland) Wide Receiver

 

Comments
Closings and Cancellations

Your Local Station For:

Copyright © 2018 WRHL. Good Time Oldies 1060am. All Rights Reserved.
Site by RiverBender.com